مهر
۸
۱۳۹۳

پلان اتوکد حمام شیخ سلماس

پلان حمام شیخ سلماس

 

حمام شیخ در مرکز شهر سلماس قرار گرفته و از سمت جنوب به خیابان سوره ای و از سمت غرب به خیابان امام خمینی و در جوار آن بازار شهر و مساجد و منازل مسکونی قراردارد.

تاریخچه احداث حمام شیخ سلماس :

این حمام پس از زلزله سال ۱۳۰۹ در زمان حکومت رضاخان در بخش جدید شهر با معماری سنتی ایرانی ساخته شده و بانی آن مرحوم محمد تسوجی است.

این حمام تاریخی در سال ۱۳۱۲ مورد بهره برداری قرار گرفته است.

حمام از دو نهر جنوبی و غربی شهر تامین می شده و در یک انبار سرپوشیده آب سرد و در آب انبار دیگری آب گرم آماده می شد.

این حمام اولین و قدیمی ترین حمام سلماس پس از زلزله سال ۱۳۰۹ این شهر بوده و ابتدا حمام تسوجی نام داشته و سپس توسط شخصی به نام حاج مجتبی انتظاری معروف به شیخ اداره می شد که بعدها به حمام شیخ شهرت یافت.

آب گرم حمام توسط ظرف بزرگ مسی به نام «تیان» با سوخت هیزم وفضولات حیوانی تهیه می شد. دردهه چهل سیستم آبرسانی به لوله کشی شهری تبدیل شده و قسمت تون با سوخت نفت سیاه و گازوئِیل راه اندازی می شد.

برای خرید نقشه های اتوکد حمام شیخ سلماس به لینک زیر مراجعه کنید.

عنوان :  نقشه حمام شیخ سلماس  در قالب اتوکد

حجم : ۵۴٫۵kb

قیمت : ۱۵۰۰ تومان

رمز فایل : himemar.ir

وبسایت معماری معمارینو

      مطالب مرتبط

درباره نویسنده: امیر رهنمای طریقی

فرستادن دیدگاه

پشتیبانی

تبلیغات

پشتیبانی پرداخت

آمار سایت

گالری

dashte-noor-s-gym-building-narges-nassiri-toosi_03 dashte-noor-s-gym-building-narges-nassiri-toosi_ground_floor dashte-noor-s-gym-building-narges-nassiri-toosi_img_2380 dashte-noor-s-gym-building-narges-nassiri-toosi_img_7949 artist-fills-paris-negative-space-with-whimsical-illustrations_a7bb96_19d2e0879d1606780ed6d44fd098c35f-jpg_ 53f2d864c07a80c38400052b_chang-ucchin-museum-in-yangju-chae-pereira-architects_002_sky_park_wansoon-530x353