Nov
18
2014

پاورپوینت معماری ژاپن (40 اسلاید)

پاورپوینت بررسی معماری ژاپن

پروژه پاورپوینت  معماری ژاپن  به صورت اختصاصی از سوی سایت “های معمار”خدمت شما دوستان عزیز برای دانلود رایگان قرار گرفته است ، که دارای 40 اسلاید بوده و شامل سرفصل های زیر می باشد.

معماری ژاپن :
معماری ژاپن معماری است همگون و تاثیر گرفته ازاقلیم و طبیعت اطراف خود. وجود طبیعت زیبا،دریاچه ها، رودخانه های فراوان، آبشارهای باوقار، آفتاب تابان،کوههای بلند همچون فوجی که مبدا بسیاری از الهام ها و دلپسندترین آسایشگاه ها در جوار چشمههای آب گرم معدنی برای مردم ژاپن بوده است و بخصوص وجود جنگل و بارش زیاد باران تاثیر بسزایی بر معماری ژاپن گذاشته که این تاثیرات به ویژه در نحوه استفاده از مصالح این سرزمین نمود پیداکرده است.
کاربرد چوب به عنوان مصالح اصلی وایجاد سقفهای شیب دار در مقابل باران های سیل آسای این سرزمین حائز اهمیت است.
معماری آمیخته با طبیعت ژاپن،در خانه های اولیه ژاپنی ها نمایان می شود. کلبه هایی که درون گودال هایی خزیده و خود را قسمتی از طبیعت اطراف خود کرده. این نوع معماری خانه، از معماری چینی منشا گرفته ساختمانه ای ساده با بام کاهگلی و بر روی پایه های خیزران معماری ژاپن، مانند سایر هنر ها مثل نقاشی و پیکره تراشی از مدلهای چینی پیروی کرده که سبک دوره تانگ را میتوان از روی مجموعه های معابدی مانند : «هوریوجی» و «کندوی ها»و «تودابی ها» که هنوز در ژاپن پابر جا هستند بازسازی نمود.
معماری ژاپنی پیوندی عمیق و منطقی با طبیعت برقرار کرده است. تقریبا تمام مواد ساختمانی ریشه گیاهی دارند. چون که درجه حرارت، آب و هوای مرطوب باعث شده که 90% جزایر ژاپنی تحت پوشش گیاهی قرار گیرند – از الواره های درختان پهن برگ و مخروطی همچون سدر و کاج سرو و صنوبر برای ساخت اسکلت و استخوان بندی ساختمان و از درختان برگریز چون : بلوط، شاه بلوط برای تزئینات در منزل در معماری سنتی استفاده می کردند از کاغذ ساخته شده.

برای دریافت پروژه پاورپوینت معماری ژاپن در پایین روی لینک دانلود کلیک کنید.

دانلود

رمز فایل : himemar.ir

حجم :3.96mb

فرمت : rar

فرستادن دیدگاه

پشتیبانی

تبلیغات

پشتیبانی پرداخت

آمار سایت