آبان
۲۷
۱۳۹۳

پاورپوینت معماری بیونیک (۶۵ اسلاید)

پاورپوینت-معماری-بیونیک

پروژه پاورپوینت معماری بیونیک ، دارای ۶۵ اسلاید ، شامل سر فصل های زیر می باشد.

معماری بیونیک
سیر تحول
رابطه بیونیک و سیبرنتیک
مثال هایی دیگر
درس های معماری از طبیعت
معماری بیونتیک و اندیشه های گِرگ لین
.
.
.
معماری بیونیک:

طی حدود ۸/۳ میلیارد سال از آفرینش زمین، طبیعت خود، تبدیل به طراح و معمار نهایی شده است، طی این مدت گیاهان و جانوران توانسته‌اند با تزئینات و طراحی‌های لازم بر مشکلات محیط زیست خود فائق آیند و انسان نیز در طول زندگی خود، همیشه سعی داشته برای ساخت و طراحی مکانها و وسایل مورد نیاز خود از طبیعت و محیط زیست اطراف خود الهام بگیرد، بعنوان مثال ساختمان بدن خفاش برای لئونارد و داوینچی ایده‌ائی بود که بتواند ماشین پرنده را طراحی کند یا نیروی عضلانی و در حین حال سرعت زیاد در دلفین‌ها جرقه‌ائی برای ساختن زیر دریائی بود، عنکبوتها با طراحی و بافتن ریسمانهایی که به استحکام پولاد هستند برای خود آشیانه می‌سازند، زنبورها با رعایت کلیه قوانین هندسی پناهگاهی امن و مطمئن برای خود طراحی می‌کنند، موریانه‌ها خانه‌های خود را در بیابان و در هوائی بسیار گرم می‌سازند و تلاش می‌کنند با کندن راههایی پیچیده در خاک، سیستم گرمائی و تهویه داخل لانه‌های خود را خنک و متعادل نگه دارند، خاک انباشت لانه‌های آنها به صورت یک مجموعه کامل طراحی شده تا بتوانند نیازهای طبیعی خود را تأمین کنند، اینها همه معماران طبیعت‌اند.
بیونیک در لغت نامه به معنای «زیستار شناختی» یا «بکارگیری اندامهای ساختگی طبیعت» است که برای اولین بار این واژه توسط دانشمند امریکائی بنام جک. ای. استیل(۱) در سال ۱۹۵۹ بکار برده شد، وی بیونیک را علم سیستمهایی که شالوده و پایه تمامی سیستمهای زنده است، می‌داند.
بطور کلی بیونیک و معماری بیونیک علمی است که به الهام‌یابی فنی از ساختمانها، رفتارها و ارتباطات گوناگون عالم جانداران می‌پردازد.

نمونه-پاورپوینت-معماری-بیونیک

 

عنوان :پاورپوینت معماری بیونیک

تعداد صفحه : ۶۵ اسلاید

حجم : ۲mb

قیمت : ۶۰۰۰ تومان

وبسایت معماری معمارینو

درباره نویسنده: امیر رهنمای طریقی

فرستادن دیدگاه

پشتیبانی

تبلیغات

پشتیبانی پرداخت

آمار سایت

گالری

dashte-noor-s-gym-building-narges-nassiri-toosi_03 dashte-noor-s-gym-building-narges-nassiri-toosi_img_2380 dashte-noor-s-gym-building-narges-nassiri-toosi_img_7958 dashte-noor-s-gym-building-narges-nassiri-toosi_site_plan artist-fills-paris-negative-space-with-whimsical-illustrations_a7bb96_795070aab39f7ae203c4bbe1a14009fd-jpg_ artist-fills-paris-negative-space-with-whimsical-illustrations_a7bb96_e4217eac5c30e2f5207041be574d2478-jpg_srz_p_935_