Oct
29
2014

پاورپوینت رنگ در معماری (80 اسلاید)

پاورپوینت-رنگ-در-معماری2

پروژه پاورپوینت رنگ در معماری ، دارای 80 اسلاید ، شامل سر فصل های زیر می باشد.

 

تعریف رنگ
بکارگیری رنگ در معماری
هارمونی
اشکال با رنگ و معماری
رنگ در معماری داخلی
رنگ عاملی مهم در طراحی فضا
تاثیرات حاصا از رنگ ها
هارمونی اتاق نشیمن
تنوع رنگ در آشپزخانه
رنگ آمیزی دیوارهای اتاق
توصیه هایی برای کاربرد رنگ

 

تعریف رنگ

رنگ، یکی از اثرگذارترین عناصر فضایی بر ذهن انسان است.

در تعریف رنگ آن را خاصیت بصری فرم دانسته اند. در حقیقت عنصر فرم از طریق رنگ معنا می یابد. رنگ در طراحی داخلی احساس آدمی را تحت تأثیر قرار داده و روی فرم تأکید می کند، ضمن آنکه رنگ، حس مقیاس را هم موجب می شود.کاربرد رنگ هم، از یک فضای داخلی به فضای دیگر فرق می کند و در کاربرد رنگ، توجه به خصلت های روانی آدمیان ضرورت تام دارد.

بکار گیری رنگ در معماری

دنیای ما متشکل از رنگ های گوناگون است و هر یک از این رنگ ها می تواند تاثیراتی به روی ذهنیت افکار و روحیات ما بگذارد.تا به حال به ابن مسئله فکر کرده اید که چه رنگی بیشتر برای شما جذابیت دارد و اینکه علت تفاوت این رنگ با باقی رنگ ها برای شما چیست؟
بسیاری از روان شناسان رنگ ها را دسته بندی می کنند و برای هریک از انها معانی وتعاریف خاصی بکار می برند.اما از نظر من رنگ ها نسبت به مکان و زمان و موقعیت برای هر فرد تعاریف و احساس متفاوتی را می افریند.
پس درهنگام بکار بردن رنگ باید به مسائلی چون روحیات افرادی که در محیط طراحی شده شما ((در ادامه به اختصار محیط طراحی نوشته میشود)) قرار میگیرند و فعالیت هایی که در محیط انجام می شود و میزان نور و نوع اب و هوا و مقعیت جغرافیایی نیز توجه داشت. علاوه بردر نظر داشتن چنین جزئیاتی باید از هارمونی و طریقه بدست امدن رنگهای مورد نظر هم اطلاع داشت.

پاورنمونه-پاورپوینت-رنگ-در-معماری2

 

عنوان : پاورپوینت رنگ در معماری

تعداد صفحه : 80 اسلاید

حجم : 6.59mb

قیمت : 7000 تومان

وبسایت معماری معمارینو

فرستادن دیدگاه

پشتیبانی

تبلیغات

پشتیبانی پرداخت

آمار سایت