آبان
۲۷
۱۳۹۳

پروژه رنگ در شهر (۲۱ص – word)

رنگ-در-شهر

پروژه رنگ در شهر ، به صورت word  و دارای ۲۱  صفحه ، شامل سر فصل های زیر می باشد.

مقدمه
رنگ در شهرهای قدیم
رنگ در شهر های امروز
رنگ در شهر از دیدگاه طراحی شهری
نگاهی به فقر رنگ در شهرها /شهرهای خاکستری
اغتشاش و بی نظمی سیمای شهر
رنگ، هویت شهرها
تقویت نشاط و امید به زندگی در شهروندان
رنگها در مذاهب واماکن مقدس
رنگ و نور
تجربه نروژ:
تجربه انگلستان (لندنوهارلو) :
مبانی کاربردرنگدرشهر
جادپورهندتنهاشهرتک رنگ دنیا
نتیجه تحقیق
منابع و مآخذ:

مقدمه
رنگ یکی از جنبه های مهم زندگی شهری است. رنگ از جمله خصوصیاتی است که در کنار شکل، ابعاد، جنسیت و بافت هر شیء، حجم یا فضای آن را به ما می شناساند. در بیشتر موارد نخستین چیزی که بیننده در مورد یک شکل شناسایی می کند، رنگ است.
تصور دنیایی بدون رنگ برای هیچ یک از ما ممکن نیست. در محیط شهری رنگ را همه جا می توان دید؛ در بدنه و نمای ساختمانها، پوشش بام، کف سازی ها، مبلمان شهری، فضا ی سبز، خودروها و حتی آسمان شهر و نیز رنگ آمیزی لباس افراد که همگی نقش مهمی در تعیین چهره رنگی شهر دارند. برای مثال در جامعه ما رنگ های تیره و کدر، رنگ های غالب هستند که مسلما شهرهای ما را متفاوت از شهرهایی می کند که مردم آن تمایل به رنگ آمیزی های تند و شاد دارند. رنگ ها نه فقط از نظر زیبایی بخشیدن به دنیای اطراف ما اهمیت دارند، بلکه تاثیرات عاطفی – روانی قوی نیز بر اشخاص می گذارند. رنگها تعابیر روانی مختلفی دارند و همان طور که گفته شد، می توان خصوصیات افراد یا جامعه را از روی رنگهایی که استفاده می کنند و دوست دارند، شناسایی کرد. از این جهت رنگ ابزار مهمی در جهت هدایت و القای حالات روانی خاص به افراد و جوامع است. فضاهای تیره و ناهمگون، افراد را دچار افسردگی و فشارهای روانی ناخواسته می کند، در حالی که خود افراد نیز از دلایل واقعی آن با خبر نیستند. از رنگ می توان در طراحی فضا بهره فراون برد. رنگ به کاهش خستگی و برانگیختن چشم کمک می کند. رنگها زمینه متنوعی از فضاها کنتراست ها را در ساعات مختلف روز پدید آورده و در هر ساعت، سایه روشنهای جدیدی به وجود می آورند و فضا را متنوع و سرزنده می کند. ضمن این که با استفاده از رنگ می توان به فضا یکپارچگی و وحدت بخشید یا آن را متمایز و قابل شناسایی نمود. جالب این که این استفاده معمولا هزینه خاصی را به سازنده و استفاده کننده تحمیل نمی کند. رنگها معانی نمادین دارند و حتی در تصورات ذهنی ما نیز هر بنا با رنگهای خاصی تداعی می شود.

نمونه-رنگ-در-شهر

 

عنوان : مقاله رنگ در شهر

تعداد صفحه : ۲۱ اصفحه

حجم : ۱۲mb

قیمت : ۵۰۰۰ تومان

وبسایت معماری معمارینو

      مطالب مرتبط

درباره نویسنده: امیر رهنمای طریقی

فرستادن دیدگاه

پشتیبانی

تبلیغات

پشتیبانی پرداخت

آمار سایت

گالری

dashte-noor-s-gym-building-narges-nassiri-toosi_01 dashte-noor-s-gym-building-narges-nassiri-toosi_elevation_-1- dashte-noor-s-gym-building-narges-nassiri-toosi_img_7958 dashte-noor-s-gym-building-narges-nassiri-toosi_img_7961 dashte-noor-s-gym-building-narges-nassiri-toosi_site_plan artist-fills-paris-negative-space-with-whimsical-illustrations_a7bb96_19d2e0879d1606780ed6d44fd098c35f-jpg_