آبان
۲۷
۱۳۹۳

پاورپوینت بادگیر دولت آباد یزد (۱۳۵ اسلاید)

پاورپوینت-بادگیر-دولت-آباد-یزد

پروژه پاورپوینت بادگیر دولت آباد یزد ، دارای ۱۳۵ اسلاید ، شامل سر فصل های زیر می باشد.

مقدمه
درباره شهرستان یزد:
بافت قدیم یزد:
صنایع دستی یزد
آب و هوا و موقعیت جغرافیایی استان یزد:
نگاهی مختصر به بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری استان یزد:
شهر یزد
جغرافیا و اقلیم شهرستان یزد
وضعیت اجتماعی یزد
سوابق و پیشینه تاریخی یزد:
وجه تسمیه یزد:
شیوه ساختن بادگیر:

مقدمه
حرکت هوا را به دلیل اختلاف فشار جو باد گویند. باد روی زمین عامل مهمی در تبادل دما، رطوبت و انتقال ذرات معلق است. این امر در ایجاد شرایط آسایش انسان یا اخلال در آن نقش مهمی دارد. جا به جایی هوا در بالا بردن سطح کارآیی ذهنی و فیزیکی افراد و کاهش میزان ابتلا به بیماری‌ها بسیار موثر است.
همچنین می‌تواند عاملی در کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی باشد. اهمیت باد در طرح و ساخت محیط مسکونی از دیرباز مورد توجه بوده است. ارسطو چهار قرن قبل از میلاد و ویترویرس معمار روسی یک قرن قبل از میلاد از روش استفاده باد در معماری و شهرسازی صحبت می‌کند.

درباره شهرستان یزد:
یزد با وسعت ۲۳۹۷ کیلومتر مربع اولین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان است. اینشهرستان به دلیل وجود جاذبه های شغلی، رفاهی و تمرکز اداری، پرجمعیت ترین شهرستان این استان به شمار می رود و با جمعیتی حدود چهارصد و پنجاه هزار نفر، تقریباً نیمی از کل جمعیت این استان را تشکیل می دهد. این شهرستان شامل دو بخش مرکزی و زارچ با شهرهای یزد، شاهدیه، حمیدیا و دهستان های فجر، فهرج، اله آباد و محمد آباد می باشد.

نمونه-پاورپوینت-بادگیر-دولت-آباد-یزد

 

عنوان : پاورپوینت بادگیر دولت آباد یزد

تعداد صفحه : ۱۳۵ اسلاید

 

وبسایت معماری معمارینو

      مطالب مرتبط

درباره نویسنده: امیر رهنمای طریقی

فرستادن دیدگاه

پشتیبانی

تبلیغات

پشتیبانی پرداخت

آمار سایت

گالری

dashte-noor-s-gym-building-narges-nassiri-toosi_dsc_0133 dashte-noor-s-gym-building-narges-nassiri-toosi_ground_floor dashte-noor-s-gym-building-narges-nassiri-toosi_img_7961 artist-fills-paris-negative-space-with-whimsical-illustrations_a7bb96_5194684d6a6cd278a1faca8fe97a0f00-jpg_ 53f2d908c07a800962000452_chang-ucchin-museum-in-yangju-chae-pereira-architects_008_south_park_wansoon-530x328 53f2daaac07a80c384000530_chang-ucchin-museum-in-yangju-chae-pereira-architects_portada-530x353