مهر
۴
۱۳۹۳

پاورپوینت افلاطون – مبانی نظری معماری (۳۸ اسلاید)

افلاطون

پروژه پاورپوینت مبانی نظری معماری ( افلاطون )  به صورت اختصاصی از سوی سایت “های معمار”خدمت شما دوستان عزیز برای دانلود رایگان قرار گرفته است ، که دارای ۳۸ اسلاید بوده و شامل سرفصل های زیر می باشد.

فهرست

- نگاهب کوتاه به زندگی افلاطون

- انسان از دیدگاه افلاطون

- تقسیم بندی عالم

- هنر

- تقلید

-بررسی زیبائی

- زیبایی مطلق

- مدینه فاضله

- منابع

 

 انسان از دیدگاه افلاطون

افلاطون طبیعت انسان را متشکل از روح و جسم می داند و بر آن است که روح انسان جوهری غیر مادی و فنا ناپذیر می باشد . افلاطون در رساله فایدروس می گوید : “ارواح آدمیان قبل اغز ورود به کالبد جسمانی از چشمه (له ته ) آب نوشیده اند. و به همین دلیل خاطرات حیات آسمانی خود را فراموش کرده اند.) و به این دلیل افلاطون معتقد است که دانش به معنای آموختن و کسب حقیقت نیست ؛ بلکه به معنای یاد آوری است . وی در مثالی موقعیت انسان ها را به وضع زندانی تشبیه کرده که به دیوار داخلی یک غار زنجیر شده اند ، به طوری که فقط سایه اشیاء که بر روی دیوار غار می افتد می بینند . و درباره دنیای خارج چیزی نمی دانند . به نظر وی روح انسان دارای سه جزء (عاقله ، غضبه و شهوت است و بسته به اینکه کدامیک از آن ها در انسان قوی تر و بر اجزای دیگر اشراف داشته باشد شخصیت انسان ها متفاوت . . . . . .

.

.

.

برای دریافت پروژه پاورپوینت مبانی نظری معماری ( افلاطون ) در پایین روی لینک دانلود کلیک کنید.

دانلود

رمز فایل : himemar.ir

حجم :۳۲۵kb

فرمت : rar

فرستادن دیدگاه

پشتیبانی

تبلیغات

پشتیبانی پرداخت

آمار سایت

گالری

dashte-noor-s-gym-building-narges-nassiri-toosi_dsc_0133 dashte-noor-s-gym-building-narges-nassiri-toosi_img_2380 dashte-noor-s-gym-building-narges-nassiri-toosi_img_7949 artist-fills-paris-negative-space-with-whimsical-illustrations_a7bb96_9f963b06da868f0be01d8ceed4b09b8e-jpg_ artist-fills-paris-negative-space-with-whimsical-illustrations_a7bb96_795070aab39f7ae203c4bbe1a14009fd-jpg_ 53f2dd4cc07a800962000462_chang-ucchin-museum-in-yangju-chae-pereira-architects_013_chang_plan_f2_txt