آبان
۱۲
۱۳۹۳

نماد و نشانه شناسی در معماری (۴۰ اسلاید)

پاورپوینت-نماد-و-نشانه-شناسی-در-معماری

پروژه پاورپوینت نماد و نشانه شناسی در معماری ، دارای ۴۰  اسلاید ، شامل سر فصل های زیر می باشد.
مقدمه
درآمدی بر مفهوم نماد و نشانه
مفهوم اشکال هندسی در هنرهای تجسمی
نشانه شناسی در معماری
دسته بندی نشانه ها
دستگاه های نشانه شناسی معماری
گونه شناسی نشانه ها در معماری
رنگ شناسی در معماری
معرفی برخی از نمادها
نمادشناسی باغ
نتیجه گیری

مقدمه:
طبیعت منظم است و قانونمند ،متحد و متنوع ، بی انتها ، دارای هماهنگی های زیرکانه و قدرتمند.
«لوکوربوزیه»:
هر پیامی بویژه پیامهای بصری به کمک علائم مبادله میشود. هر نوع علامت هم بر بیننده نوعی اثر میگذارد و این علامت ها دارای دو جنبه می باشند یکی جنبه ظاهری که بیان کننده فرم و رنگ و دیگر خصوصیات ظاهری می باشد و دیگر جنبه، جنبه معنایی میباشد. درک معنای یک علامت در اغلب موارد تنها وقتی ممکن است که بیننده قبلاً مفهوم آن را آموخته باشد مانند یک علامت راهنمایی تا زمانی که ما نیآموخته باشیم که چه فرمانی به ما می دهند تنها یک علامت ظاهری است.
ارزش گذاری روی علامت در معماری کاری است بسیار مشکل چرا که ارزش نشانه ها در معماری از هر دوره به دوره دیگر متغییر بوده است و نیز برای یک معمار مهم و برای دیگری کم اهمیت تر میباشد.
با توجه به مطالب بالا حقایق و اتفاقات زیادی در ماوراء درک انسان قرار دارند او را واداشته تا برای ابراز اندیشه و فکر خود که بیان کردن آن با زبان مشکل است نظامهایی از علائم گوناگون ابداع کند. که رفته رفته اسم نماد به خود گرفته است. ”کارل گوستاویونگ“ می گوید واژه یا تصویر زمانی یک نماد است که متضمن چیزی در ماورای معنای آشکار و مستقیم خود باشد.
حالا در مقابل نماد نشانه را داریم که بعضی ها فکر می کنند این دو از نظر مفهومی یکی می باشند ولی با نظری مختصر در مورد فرق نماد و نشانه می توان این مثال را آورد: یک شی لوکس را در نظر بگیرید این شیء تا زمانی لوکس اسـت که برای فرد خاص باشد یا استفاده خاص داشته باشد.در غیر اینصورت چیز معمول می باشد. حالا این چیز لوکس میشود نماد و چیز معمولی نشانه می باشد.

نمونه-پاورپوینت-نمادو نشانه شناسی-در-معماری

 

عنوان : پاورپوینت نماد و نشانه شناسی در معماری

تعداد صفحه :۴۰ اسلاید

حجم : ۷۴۶kb

قیمت :۳۰۰۰ تومان

رمز فایل : himemar.ir

نوع فایل : rar

وبسایت معماری معمارینو

درباره نویسنده: امیر رهنمای طریقی

فرستادن دیدگاه

پشتیبانی

تبلیغات

پشتیبانی پرداخت

آمار سایت

گالری

dashte-noor-s-gym-building-narges-nassiri-toosi_03 dashte-noor-s-gym-building-narges-nassiri-toosi_img_7961 dashte-noor-s-gym-building-narges-nassiri-toosi_00portada artist-fills-paris-negative-space-with-whimsical-illustrations_a7bb96_e4217eac5c30e2f5207041be574d2478-jpg_srz_p_935_ artist-fills-paris-negative-space-with-whimsical-illustrations_a7bb96_ecb0a72caa8a1e4d7d7ccc643e7754d1-jpg_ 53f2d908c07a800962000452_chang-ucchin-museum-in-yangju-chae-pereira-architects_008_south_park_wansoon-530x328