شهریور
۸
۱۳۹۳

دانلود پلان خانه کافمن-خانه آبشار (پلان،نما،برش+سه بعدی)

نقشه اتوکد خانه آبشار

نقشه اتوکد خانه آبشار

سلام به دوستان معمار . تا حالا چند بار از طریق بررسی معماری خانه آبشار به زیبایی های سبک معماری ارگانیک پی بردید؟ خانه آبشار یک نمونه بارز و کامل از معماری ارگانیک به حساب میاد . برای مثال ، خود من  هر وقت بحثی از سبک معماری ارگانیک پیش بیاد اولین بنایی که توجهم بهش جلب میشه خانه آبشاره  که به وسیله معمار معروف فرانک لوید رایت ساخته شده و یا بهتره بگم خلق شده.این بنا به علت قرارگرفتن بر روی آبشاری که در داخل زمین محل ساختش بود ، لقب خانه آبشار گرفت ، که البته چون بنا متعلق به یک تاجر آمریکایی به نام ادگار کافمن بود ، خانه کافمن نیز نامیده میشه که بعدها به موزه تبدیل شد. توجه و احترام به طبیعت و هماهنگی و سازگاری با اقلیم و … از ویژگی های آشکار این بنا هستش.رایت در خلق این اثر به جای اینکه یک عنصر اضافی در سایت ایجاد کنه سعی کرده که با اندیشه ای متواضعانه ، بنا با محیط اطرافش هماهنگ باشه و نظم سایت رو به هم نزنه. ولی همونطور که در پست قبلی بررسی کردیم لوکوربوزیه در ساخت ویلا ساوا   یک مکعب رو بر فراز علفزار قرار داده .(هندسه انسانی بر فراز هندسه طبیعی).و با اندیشه ای مغرورانه بنا رو از طبیعت جدا کرد. حتی رایت در انتخاب مصالح خانه آبشار از مصالحی که با بافت سایت هماهنگ بود استفاده کرد.

برای بررسی دقیق تر ، پلان خانه کافمن (نما،برش،پلان + سه بعدی ) رو میتونید در پایین با کلیک بر روی لینک دانلود ، دریافت کنید.

دانلود

رمز فایل : himemar.ir

حجم : ۱٫۶۲mb

فرمت : zip

درباره نویسنده: امیر رهنمای طریقی

فرستادن دیدگاه

پشتیبانی

تبلیغات

پشتیبانی پرداخت

آمار سایت

گالری

dashte-noor-s-gym-building-narges-nassiri-toosi_05 dashte-noor-s-gym-building-narges-nassiri-toosi_diagram dashte-noor-s-gym-building-narges-nassiri-toosi_img_7958 dashte-noor-s-gym-building-narges-nassiri-toosi_img_7961 artist-fills-paris-negative-space-with-whimsical-illustrations_a7bb96_42c1364c5898c9fca6f92667524663e0-jpg_ 53f2d864c07a80c38400052b_chang-ucchin-museum-in-yangju-chae-pereira-architects_002_sky_park_wansoon-530x353