شهریور
۶
۱۳۹۳

دانلود نقشه اتوکد ویلا ساوا (دو بعدی + سه بعدی )

نقشه اتوکد ویلا ساوا

نقشه اتوکد ویلا ساوا

 

سلام به معماران عزیز.بدون شک اکثر شما با ویلا ساوا و معمار معروف آن “لوکوربوزیه” آشنایی دارید. او برای خانه های مدرن پنج اصل رو مطرح کرد که عبارتند از : ۱-پیلوت (ستون ها ساختمان را از زمین جدا میکنند). ۲- بام مسطح و باغ در بام (چون لوکوربوزیه عقیده داشت که بام نمای پنجم است )  ۳-پلان آزاد ۴-پنجره های طویل  ۵-نمای آزاد (نباید نما حتما انعکاس دهنده عملکرد داخلی باشه ). با نگاهی اجمالی به معماری ویلا ساوا ، این پنج اصل و شعار لوکوربوزیه یعنی  “خانه ماشینی است برای زندگی ” به خوبی درک میشه.همانطور که او در طراحی ویلا ساوا یک مکعب را بر فراز علفزار قرار داده .(هندسه انسانی بر فراز هندسه طبیعی). همچنین حجم ورودی ، یک موتور ماشین را به یاد می آورد ; تراز بام ، تداعی کننده کشتی های اقیانوس پیما هستش . از نظر محدوده دسترسی هم دیوار منحنی و شفاف که از نظر شکل و بافت و جنس با قطعه مکعبی بالای آن در تضاد است حس پذیرفتن و ورود به داخل بنا رو القا میکنه.

برای مطالعه بیشتر در باره ویلا ساوا و بقیه آثار لوکوربوزیه می تونید از کتاب “لوکوربوزیه – تجزیه و تحلیل فرم ” ( مولف : جفری . اچ . بیکر و مترجم : رضا افهمی ) کمک بگیرید.

تجزیه و تحلیل آثار معماران بزرگ توسط دانشجویان معماری باعث تقویت قوه ی طراحی آن ها میشه بنابرین  برای تحلیل و بررسی دقیق و یا ساخت ماکت ، فایل اتوکد این آثار می تونه کمک زیادی به دانشجویان عزیز بکنه.

در اینجا می توانید نقشه اتوکد ویلا ساوا دو بعدی (۴ نما ، ۴ پلان ) و سه بعدی را در یک فایل زیپ دانلود کنید.

دانلود

رمز فایل : himemar.ir

حجم : ۲۷۲kb

فرمت : zip

درباره نویسنده: امیر رهنمای طریقی

فرستادن دیدگاه

پشتیبانی

تبلیغات

پشتیبانی پرداخت

آمار سایت

گالری

dashte-noor-s-gym-building-narges-nassiri-toosi_05 dashte-noor-s-gym-building-narges-nassiri-toosi_ground_floor dashte-noor-s-gym-building-narges-nassiri-toosi_section artist-fills-paris-negative-space-with-whimsical-illustrations_a7bb96_19d2e0879d1606780ed6d44fd098c35f-jpg_ artist-fills-paris-negative-space-with-whimsical-illustrations_a7bb96_5194684d6a6cd278a1faca8fe97a0f00-jpg_ 53f2df8cc07a80388e000492_chang-ucchin-museum-in-yangju-chae-pereira-architects_046_chang_detail_6_handrail