Sep
11
2014

دانلود اصول طراحی باغ های ایرانی (17ص ، word)

اصول طراحی باغ های ایرانی

پروژه اصول طراحی باغ های ایرانی در قالب فایل وورد به صورت اختصاصی از سوی سایت “های معمار”خدمت شما دوستان عزیز برای دانلود رایگان قرار گرفته است ، که دارای 17 صفحه بوده و شامل سرفصل های زیر می باشد.

فهرست

ریشه های اصلی فرم باغ های ایرانی

ویژگی های باغ های ایرانی

فرم های هندسی در طراحی باغ

مهم ترین باغ های ایران

اصول طراحی باغ ایرانی

ویژگی های مشترک باغ های ایرانی

 

- اصول طراحی باغ ایرانی:

1) سلسله مراتب: شروع سلسله مراتب در باغها از سر در ورودی یا یک میدان و یا آب نمایی در بیرون باغ( جلوخان) و رسیدن به کوشک باغ با گذشتن از هشتی و محور اصلی باغ.

2) تقارن: اصل تقارن کامل ترین شکل تعادل و مورد توجه در جنبه های زیبا شناسی و ایستایی- اوج قرینه سازی در محور های اصلی باغ.

3) مرکزیت: تاکید بر مهمترین قسمت مجموعه- نمود اصل مرکزیت غالبا در کوشک ها(خصوصا با طرح هشت بهشت).

4) ریتم: تکرار موزون ساده یا پیچیده یک مجموعه با درک روابط و قانونمندی ها ی حاکم بر انها با مشاهده ی دقیق و عمیق. اصل ریتم در باغ ایرانی در دیوار های حاشیه باغ دیوار ها یصفحه بندی حاصل از زمین های شیب دار و حتی کفسازی ها.

5) استقلال و تشخیص فضاها: داشتن هویت به طوری که حتی فاصله ی میان دو فضای مستقل خود عرصه ای کامل باشد.

6) تنوع در وحدت و وحدت در تنوع: داشتن تنوع فضایی باغ ایرانی درعین وحدت در خطوط کلی هندسه و مسائل اجرایی از طریق محدود سازی تنظیم فاصله ی دید بهره گیری از اشکال کامل هندسی طرح کاشت ترکیب بندی گونه ها ی گیاهی کارکرد فضایی آب و… برا ی ایجاد فضاهای مستقل از هم. ایجاد نظم و وحدت سازی در کلیت باغ با ارائه ی محور های اصلی و فرعی کرت ها انواع حوض ها و… .

7) طبیعت گرایی و بهره گیری از منظر: اصل طبیعت گرایی عامل ایجاد فضاهای نیمه باز(ایوان و کوشک). وجود چشم انداز های عمیق و باز در محورها و مسیر های اصلی عدم وجود موانع بصری و هدفدار بودن مسیرها.

.

.

.

.

برای دریافت فایل وورد اصول طراحی باغ های ایرانی در پایین بر روی لینک دانلود کلیک کنید.

دانلود

رمز فایل : himemar.ir

حجم : 2.67mb

فرمت : rar

درباره نویسنده: امیر رهنمای طریقی

فرستادن دیدگاه

پشتیبانی

تبلیغات

پشتیبانی پرداخت

آمار سایت